6 Aralık 2014 Cumartesi

Resim Sanatı : Suluboya Resimleri

Resim Sanatı : Suluboya ResimleriMerhabaa, bloğumuzun ismi neden Sanatın Saklı Sırları (3S) ? 
Çünkü her konudan biraz yazdığım bir blog.Makyaj yapmak, resim yapmak vs bir sanattır benim düşüncemde. Daha çok Makyaj üstünde durduğum bir makyaj blogu ama arada bi aynı konudan yazmaya ara vermek lazım. Şimdi geleliim resim sanatına, bu bir süre geçince tekrarlayacağım bir konu. Ailecek resime meraklıyız ve annemin üstünde çok durduğu bir hobi. Gitmediği kurs,kermes kalmamıştır artık.

 Blogumda onun resimlerini paylaşmak ve sizinde yorumlarınızı,düşüncelerinizi merak ederek konuyu devam ettireceğim. Karakalem lsun yağlı boya olsun tek tek değineceğim, ilgiye göre püf noktalarından,kullanılan ürünlerden vs bahsedip sizlerede yararlı olmak çok isteriz. Sorunuz varsa yorum kısmına yazarsanız hemen cevap vereceğimizden şüpheniz olmasın.:) Bilgi bize ait olan birşey değil ne kadar çok paylaşırsak okadar yararlı olur değil mi? Neyse gelelim bugünün konusunaaa, Ays'ın Suluboya Resimlerine... 

Resim Sanatı : Suluboya Resimleri

Yukarıdaki resime şahsen bayılıyorum, henüz bitmedi. Bitmiş halini bir sonraki yayında koyacağım.

Resim Sanatı : Suluboya Resimleri

*Kullanılan Malzemeler*

Suluboyanın ismi VanGogh, 
Fırçaların bir kısmı Pebeo, 
Suluboy kağıdının markası Canson (300gr.)

Resim Sanatı : Suluboya Resimleri

Yukarıdaki resim ise renk tonlarına bayıldığım bir resim. :)

Resim Sanatı : Suluboya Resimleri

Suluboya hakkında biraz konuşmak gerekirse, suluboya ile yapılan resim daha çok soyuttur. Ays'ın daha detaycı ve daha somut yaklaşımı olması şahsen resmi daha güzel yapıyor.

Suluboyada beyaz ve siyah resim kullanılmadığını , suluboyaya başlamadan önce kağıdı fırça yardımıyla ıslatıp kurumasını bekledikten sonra başlamak gerektiği söylenebilir.

Resim Sanatı : Suluboya Resimleri

Ve son olarak koyacağım resim en en beğendiğim, finali muhteşem kapatmak istediğim resim. Tabiki herkese göre beğenilen resim farklıdır ama bu resimle final yapmak istedim . ^-^

Bu yazımda her yazımda olacağı gibi kullanılan malzemelerden bahsettim, vereceğim bu püf noktalarını detaylı bir şekilde ilerki zamanlarda bahsedeceğim. Sonuçta kocaman bir konu olarak anlatılabilecek olan suluboyayı bir yayına sığdırmak mümkün değil. Bilgilerin hepsinide bir yayına sıkıştırmak şahsen sıkıcıda olur. :) Bence siz sormak istediğiniz bir soru varsa, haberdar olduğunuz bir kermes varsa, bu resimleri beğenip ilgileniyorsanız aşağıdaki yorum kısmına yorum yazarak demek istediklerinizi bize iletebilirsiniz. :)

Resim Sanatı : Suluboya Resimleri

Yazılarımı beğeniyorsanız ve kaçırmak istemiyorsanız sağ taraftaki bu siteye katılın butonuna veya  Buraya tıklayabilirsiniz. :)Bu yazı hakkındaki yorumlarınızı,görüşlerinizi, sorularınızı merakla bekliyorum. :)

Bana Ulaşabileceğiniz Başka Adresler;
TWITTER için :
twitter.com/YasminDelrey
INSTAGRAM için :
Instagram.com/sanatinsaklisirlari
GOOGLE PLUS için : plus.google.com/u/0/+YasminDelRey/posts
GMAİL için : yasmindelrey@gmail.com
YOUTUBE KANALI için : http://www.youtube.com/channel/UCjTzVEOKxVttOkDgB1nXaqg

Yazimi okudugunuz ve ziyaretiniz icin cok tesekkur ederim.

Sevgilerle YasminDelRey

3 yorum:

  1. çok güzelller ; bayıldım

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. bende resim yapmak istiyorum ; böğle güzellikler görünce tekrardan offfff

      Sil

Bumerang - Yazarkafe
back to top