1 Temmuz 2014 Salı

Makyajda PÜF noktaları vol2

Yüzümüzde bölgeleri nasıl belirgin hale getirebiliriz? İstemediğimiz görüntüleri nasıl yokederiz? Kusurları nasıl kapatırız?

Günümüzde herkesin kullandığı ve bildiği bir teknik oldu artık bu. Tabiki kaliteli malzemelerle veya makyözlere yaptırarak mükemmel sonuçlar alabilirsiniz ama sizde amatör bir şekilde kusurlarınızı kapatsanızda görünüşünüze muhteşeme çevirebilirsiniz. Tek yapmanız gerek ten renginiz, ten renginizden çok açık ve ten renginizde çok koyu 3 adet fondoten almanızdır. Daha sonra aşağıdaki gibi tekniği uygulayın.

Tabi ki Her yüz şekline göre ayrı ayrı kapama uygulanırç Bunun için sizler için bir yazı yazdım.


Burnunuz uzunsa Burun ucunuza koyu renk fondoten uygulayın. Fondöteniniz kompakt fondöten olursa ve nemli süngerle uygularsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Fondöteni sınır yapmayacak şekilde iyice yedirdikten sonra küçük dokunuşlarla pudralayın.

 Burnunuz genişse Gölge ve ışığı kullanın: burnunuzun üzerine (burun kemiğiniz boyunca) daha açık tonda; burun kanatlarınıza ise daha koyu tonda fondöten sürün. Parmağınızla fondöteni iyice yayın ve 2 ton arasındaki sınırları yedirip yok edin, mat bir pudrayla pudralanın.

 Çeneniz çok küçük ve içeri doğruysa Çenenize açık renk bir fondöten sürün. Bu çenenizin hacmini artıracaktır. Koyu ve parlak renkte rujlar kullanmayın, dikkati başka yerlerde toplamak için göz makyajınıza önem verin. 

Çeneniz çok çıkıksa Çenenizin ucuna koyu renk bir fondöten uygulayıp pudralayın. Dudaklarınızı öne çıkaracak canlı renkte rujlar tercih edin, böylece çeneniz belirginliğini yitirecektir. 

Yuvarlak yüzü uzun göstermek için Yüzünüzün daha ince görünmesi için, şakaklarınıza, elmacık kemiklerinize ve çene altınıza büyük bir allık fırçası yardımıyla bronz allık sürün. Daha açık renk pudrayla alnınızı, burnunuzu ve çene ucunuzu vurgulayın. 

Göz çevresindeki çizgileri kapatmak için Kapatıcı bir kalemle veya ince bir fırçayı kapatıcınıza bulayarak çizgilerin üzerinden dikkatle geçin ve parmak uçlarınızla üzerlerine hafifçe vurarak cildinize yedirin. Bu arada kapatıcınızın fondöteninizden daha açık tonda olmasına özen gösterin.

Ayrıca Genelde kullanılan kapatma türünü sizle için hazırladım beyazlara açık tende, siyah kısımları ise koyu tende kapatıcılar uygulamalısınız. Bu genel yüz tekniğidir :)


Umarım faydalı olmuştur .. yorumlarınızı bekliyorum :)
Sevgilerle..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bumerang - Yazarkafe
back to top